fot. PAP/Art Service

Policja szuka osób, które były świadkami przewrócenia się dźwigu budowlanego w Wieliczce

Policja zaapelowała do osób, które były świadkami przewrócenia się dźwigu budowlanego w Wieliczce, aby skontaktowały się z miejscową komendą. Do wypadku doszło w poniedziałek na budowie nowej siedziby sądu i prokuratury przy ul. Dembowskiego.

Na stronie internetowej policji pojawiło się nagranie ukazujące moment wypadku. Widać na nim m.in. osoby opuszczające w ostatniej chwili teren budowy, tuż obok kontenera pracowniczego, na który przewrócił się żuraw. W komunikacie policja zaapelowała do osób, które widziały to zdarzenie, zwłaszcza tych widocznych na nagraniu, o skontaktowanie się Komendą Powiatową Policji w Wieliczce.

Zgłoszenie o przewróceniu się dźwigu służby otrzymały w poniedziałek ok. godz. 12.00. Jak przekazały służby, w wyniku wypadku zginął 51-letni mężczyzna pracujący w chwili zdarzenia na dźwigu. Ucierpiało także trzech pracowników, którzy przebywali w kontenerze dla pracowników. Według informacji policji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z prokuratorem.

„Na obecnym etapie śledczy nie formują wniosków, czy na budowie zastosowano się do wszystkich wymaganych zasad bezpieczeństwa. Sprawę badają także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego i Państwowej Inspekcji Pracy” – poinformowała wielicka policja.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl