fot. https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Szef MSWiA do policjantów: Jestem pełen podziwu i wielkiego uznania dla waszej odwagi

Jestem pełen podziwu i wielkiego uznania dla waszej odwagi, dla waszej ofiarności, zimnej krwi, profesjonalizmu i tych niezwykłych skutków w postaci wielu istnień ludzkich, które uratowaliście – mówił dziś na uroczystości wręczenia medali im. podkom. Policji Andrzeja Struja szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński.

W gmachu MSWiA minister Mariusz Kamiński wręczył dzisiaj medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia otrzymują policjanci z całego kraju, którzy bez wahania, z narażeniem własnego zdrowia i życia ratowali innych.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1552619246315872256

„Jesteście wszyscy wybitnymi funkcjonariuszami Polskiej Policji. Bardzo się cieszę, że każdemu z was będę mógł uścisnąć dłoń i podziękować osobiście za czyny jakich dokonaliście, każdemu z was wręczyć medal im. Andrzeja Struja. Medal ma niezwykłego patrona i jest dedykowany niezwykłym policjantom” – powiedział Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA przypominał, że Andrzej Struj był warszawskim policjantem, który będąc na urlopie podjął interwencję w obronnie obywateli i zapłacił za nią życiem.

„Ten medal jest ku czci Andrzeja Struja, ten medal czci jego pamięć, jego heroizm i jest formą uhonorowania właśnie was, takich policjantów jak Andrzej Struj. Mamy ich bardzo wielu” – mówił minister.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1552619877768335360

„Jestem pełen podziwu i wielkiego uznania dla waszej odwagi, dla waszej ofiarności, dla waszej zimnej krwi, profesjonalizmu i tych niezwykłych skutków w postaci wielu istnień ludzkich, które uratowaliście” – zaznaczył Mariusz Kamiński.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1552619731445751808

Minister przytoczył historię jednego z policjantów operacyjnych, który będąc na spacerze z żoną i pięciomiesięcznym dzieckiem najpierw rozpoznał na ulicy poszukiwanego przez policję przestępcę, ujął go, a chwilę później, na tym samym spacerze dostrzegł wybiegających ze sklepu dwóch złodziei i ich również zatrzymał.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1552620998725406722

Podkom. Andrzej Struj zginął 10 lutego 2010 r. od ciosów nożem po tym, jak podczas urlopu interweniował wobec chuliganów. W ubiegłym roku, w 11. rocznicę śmierci policjanta, minister podpisał zarządzenie ustanawiające odznakę jego

imienia.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1552620333856956416

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl