zdj. Nadbużański OSG
https://www.strazgraniczna.pl

Lubelskie: SG i KAS zatrzymały tira z nielegalnymi papierosami o wartości 1,5 mln zł

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej z Białej Podlaskiej zabezpieczyli nielegalne papierosy o wartości 1,5 mln zł przewożone w samochodzie ciężarowym. Kierowca ciężarówki został aresztowany na trzy miesiące.

Jak przekazał porucznik Straży Granicznej Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej do zdarzenia doszło 19 października, kiedy funkcjonariusze placówki SG w Terespolu i KAS w Białej Podlaskiej prowadzili wspólne działania na terenie powiatu bialskiego.

Podczas tych działań wytypowano do kontroli samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych.

„Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się podczas kontroli przestrzeni ładunkowej, gdzie ujawniono duże tekturowe pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 100 tys. paczek papierosów rożnych marek o wartości 1 495 340 zł.” – poinformowała Sienicki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli też pojazd i naczepę, w której przewożono nielegalny towar. Szacunkowa wartość zestawu ciężarowego to około 120 tys. zł.

W sprawie zatrzymano kierowcę ciężarówki 41-letniego obywatela Polski, wobec którego zastosowano trzy miesięczny areszt. Sprawę prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl