fot. PAP/Leszek Szymański

MKiŚ, KAS i GPW nawiązały współpracę w celu uszczelnienia systemu kontroli transportu odpadów

Uszczelnienie systemu kontroli transportu i transgranicznego przemieszania odpadów – to cel współpracy, jaką nawiązały resort klimatu, Krajowa Administracja Skarbowa oraz Giełda Papierów Wartościowych.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Krajowa Administracja Skarbowa oraz Giełda Papierów Wartościowych podpisały listy intencyjne ws. inicjatywy „Polski Cyfrowy Operator Logistyczny”. Ma to być nowoczesna platforma łącząca gospodarkę i biznes.

Współpraca z resortem klimatu przewiduje, że dane przekazywane z operatora będą mogły być wykorzystane do uszczelniania systemu kontroli transportu i transgranicznego przemieszania odpadów. Ma to pomóc w wykrywaniu nielegalnych składowisk. Współpraca pozwoli też na pilotażowe przetestowanie mechanizmu monitorowania przewozu odpadów z wykorzystaniem urządzeń GPS.

Polski Cyfrowy Operator Logistyczny jest pierwszą inicjatywą oraz projektem referencyjnym Ministerstwa Aktywów Państwowych w ramach Programu Synergia – mówi wicepremier i minister aktywów, Jacek Sasin.

Polityk dodaje, że rząd postawił przed spółkami Skarbu Państwa zadanie nawiązywania współpracy.

– Współpraca podmiotów gospodarczych miedzy sobą, z administracją państwową i prywatnym sektorem gospodarczym. Jej ważnym elementem jest stworzenie platform dla współpracy, której stworzenia podjęła się Giełda Papierów Wartościowych. Będzie to platforma w postaci „Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego” – wskazuje minister Jacek Sasin.

Dzięki informacjom z „Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego” KAS będzie mogła m.in. weryfikować, czy do elektronicznego listu przewozowego została wystawiona faktura. Platforma będzie przyczyniać się do uszczelnienia  systemu podatkowego.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl