fot. Twitter/Polska Policja

Jasło: Policja poszukuje sprawcy dewastacji figurki Matki Bożej

Policja w Jaśle (woj. podkarpackie) poszukuje sprawcy dewastacji figurki Matki Bożej z Lourdes, która stała w przydrożnej kapliczce w Umieszczu. Figurka została pomalowana pomarańczową farbą.

Jak poinformował PAP dziś rano oficer prasowy jasielskiej policji podkomisarz Piotr Wojtunik, o zniszczeniu figurki policję zawiadomiła mieszkanka Umieszcza.

Na miejscu policja zabezpieczyła ślady. Trwa poszukiwanie sprawcy. Nie jest znana dokładna data zniszczenia; wiadomo jedynie, że mogło do tego dojść w czerwcu.

Oficer prasowy dodał, że na chwilę obecną można przyjąć założenie, że zniszczenie figurki Matki Bożej łączy się z innym zgłoszeniem. Chodzi zniszczenie elewacji domu mieszkanki gminy Tarnowiec. Tam także użyto pomarańczowej farby.

Podkom. Piotr Wojtunik przypomniał, że nie jest to pierwsze zniszczenie figurki z kapliczki. Kilka lat temu w Gąsówce nieznany sprawca wyniósł figurę poza kapliczkę, przewrócił ją na ziemię i pozostawił w przydrożnym rowie. W związku z tym doszło do kilku drobnych jej uszkodzeń. Sprawca tego czynu nie został ustalony.

PAP/RIRM

drukuj