fot. flickr.com/photos/tvprzeworsk

KSP: Zatrzymano czterech pseudokibiców za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Stołeczni policjanci zatrzymali cztery osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów piłkarskich za posiadanie znacznej ilości narkotyków – powiedział nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. W trakcie akcji zabezpieczono m.in. ponad dwa kilogramy marihuany, pół kilograma mefedronu, 74 gramy kokainy.

Według informacji przekazanych przez nadkomisarza Sylwestra Marczaka policjanci wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców na bieżąco monitorują sytuację związaną ze środowiskiem stołecznych pseudokibiców.

„W ostatnim czasie zaczęły do nich docierać informacje o możliwości posiadania środków odurzających przez osoby związane z tym środowiskiem” – zaznaczył policjant.

Przekazał, że do pierwszego zatrzymania doszło na Żoliborzu.

„Funkcjonariusze ustalili, że 29-latek będzie przewoził marihuanę. W związku z tym objęli obserwacją miejsce zamieszkania mężczyzny” – poinformował nadkom. Sylwester Marczak.

Dodał, że podczas zatrzymania 29-latek w papierowej torbie przewoził 300 gramów marihuany, a po przeszukaniu mieszkania policjanci zabezpieczyli także 74 gramy kokainy i 7,8 tys. złotych. 29-latek, po usłyszeniu zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków, został objęty policyjnym dozorem.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Starej Miłosnej.

„Podczas przeszukania 26-latka policjanci znaleźli przy nim 140 gramów amfetaminy. W dalszej kolejności udali się do mieszkania mężczyzny. Tam w jednej z szafek w pokoju znaleźli ukryty kilogram marihuany” – przekazał rzecznik KSP.

26-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym i trzy razy w tygodniu będzie musiał stawiać się na komendzie.

„Pół kilograma marihuany policjanci zabezpieczyli przy 31-latku, który w towarzystwie kolegi wracał do domu na warszawskiej Białołęce. Mężczyzna również będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zasądzony wobec niego dozór zobowiązuje go do meldowania się na komendzie dwa razy w tygodniu” – podkreślił nadkom. Sylwester Marczak.

Za handel środkami odurzającymi i psychotropowymi odpowie natomiast 17-letni pseudokibic zatrzymany w Śródmieściu.

„Podczas przeszukania młodego człowieka oraz w piwnicy przynależnej do jego mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli 175 gramów marihuany, 22 gramy haszyszu, 12 gramów amfetaminy oraz substancje psychotropowe: 530 gramów mefedronu i 41 gramów MDMA” – wyliczył rzecznik.

Po usłyszeniu zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków i broni bez wymaganego zezwolenia decyzją sądu 17-latek został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających może grozić kara do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj