fot. slaska.policja.pl

Śląskie: Policja odzyskała luksusowe auta warte 1 mln zł

Trzy luksusowe samochody skradzione w Niemczech odzyskali policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach oraz funkcjonariusze z Będzina. Dwa Mercedesy i jedno BMW warte w sumie około miliona złotych były ukryte w garażu w Czeladzi. Jedno z aut było już częściowo zdemontowane.

W związku z tą sprawą zatrzymano trzech obywateli Białorusi, którzy odpowiedzą za paserstwo.

„Luksusowe samochody zostały odnalezione przez śledczych w jednym z garaży w Czeladzi. Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP Katowice współpracowali z kryminalnymi z Będzina. Mundurowi odzyskali pojazdy marki: mercedes AMG, mercedes GLE 350 oraz BMW 540i, które zostały skradzione w Niemczech” – podała we wtorek śląska policja.

Jak dodają funkcjonariusze, na gorącym uczynku zatrzymano trzech mężczyzn – obywateli Białorusi w wieku 45, 43 i 31 lat. Jeden z odnalezionych samochodów był już częściowo zdemontowany, a jego części z usuniętymi cechami identyfikacyjnymi przygotowywano do transportu.

O losach zatrzymanych zdecyduje sąd, do którego trafił wniosek o aresztowanie całej trójki. Za paserstwo grozi im kara do 5 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają, że w tej sprawie zostaną zatrzymane kolejne osoby.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl