fot. Monika Bilska

Szef MSWiA do funkcjonariuszy CSP: Zapewniam, że zawsze możecie liczyć na wsparcie ze strony państwa

Zapewniam, że zawsze możecie liczyć na wsparcie ze strony państwa, dlatego w MSWiA realizowany jest program modernizacji, dzięki któremu do waszej formacji trafia nowoczesny sprzęt – napisał w liście do funkcjonariuszy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie szef MSWiA Mariusz Kamiński.

W czwartek w Legionowie odbyła się uroczystość z okazji 101. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystości uczestniczył szef gabinetu politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Michał Prószyński oraz kadra i pracownicy CSP w Legionowie.

W liście do pracowników i słuchaczy odczytanym przez Michała Prószyńskiego minister SWiA Mariusz Kamiński napisał, że obchody Święta Policji to doskonały moment, aby docenić wysiłek, który policjanci podejmują każdego dnia.

„Wszystkim, którzy dopiero wstąpili do formacji, dziękuję za chęć dbania o bezpieczeństwo mieszkańców” – napisał min. Mariusz Kamiński.

Dodał, że tegoroczne obchody są wyjątkowe także z powodu 30-lecia istnienia legionowskiego CSP.

„Przyjmijcie wyrazy uznania za poświęcenie i profesjonalizm, które wkładacie w codzienną realizację obowiązków” – zaznaczył.

W czwartek z okazji 101. rocznicy powołania Policji Państwowej na placu apelowym Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się uroczystość, podczas której wręczono awanse, nominacje i odznaczenia.

Z okazji przypadającego na 24 lipca Święta Policji na wyższe stopnie służbowe awansowało w CSP 45 funkcjonariuszy, a medalami i odznaczeniami zostało uhonorowanych 23 policjantów i pracowników. 18 funkcjonariuszy odebrało mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl