fot. twitter.com/PolskaPolicja

Lubuskie: Poszukiwany miał w domu i piwnicy prawie 2 kg marihuany

Policjanci z Sulechowa (Lubuskie) zatrzymali poszukiwanego, który w swoim mieszkaniu i piwnicy miał niemal 2 kg marihuany. Mężczyzna uchylał się od kary więzienia za kradzież, teraz ma też zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków – poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji w Sulechowie wpłynął nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego 27-letniego mieszkańca Babimostu, który ma do odbycia karę dwóch lat więzienia za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Policjanci szybko wykonali zadanie i zatrzymali poszukiwanego w miniony piątek (28 sierpnia br.).

„Dzielnicowi z Babimostu otrzymali informację, że coś podejrzanego dzieje się w piwnicy jednego z bloków w Babimoście. Jak się okazało, to był blok, w którym mieszka poszukiwany. Kryminalni z Sulechowa sprawdzili, co się dzieje w piwnicy. Znaleźli tam suszące się łodygi konopi indyjskich. Piwnica należała do poszukiwanego 27-latka” – powiedziała Barska.

Dodała, że w piwnicy i mieszkaniu mężczyzny kryminalni znaleźli łącznie około 1,9 kg marihuany wartej około 75 tys. zł.

27-letni mieszkaniec Babimostu jest znany policjantom, gdyż w przeszłości był karany za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu. Tym razem usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi nawet do 10 lat więzienia.

Po zakończeniu czynności procesowych mężczyzna został odwieziony do aresztu śledczego. Śledztwo związane z posiadaniem przez niego narkotyków wszczęła Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl