Hiszpania: Policja rozbiła gang przemytników haszyszu

Hiszpańska policja poinformowała o rozbiciu gangu, który przemycał narkotyki z Maroka przez Cieśninę Gibraltarską do prowincji Kadyks na południu Hiszpanii. Zatrzymano 14 osób i skonfiskowano 3,7 tony haszyszu.

Policjanci przejęli też m.in. trzy łodzie motorowe, kuter rybacki, jacht, dwie sztuki broni i 100 tys. euro w gotówce.

Jak poinformowała w oświadczeniu policja, wśród zatrzymanych są dwaj szefowie gangu, którzy „odpowiadali za kontaktowanie się z marokańskimi dostawcami narkotyków”.

Operacja policji rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku. W lutym zatrzymano dwóch członków gangu, a w marcu kolejnych czterech. Nie wyjaśniono, kiedy w ręce policji wpadło pozostałych ośmiu członków grupy przestępczej, w tym jej dwóch przywódców.

Prowincję Kadyks od Maroka oddziela Cieśnina Gibraltarska, która w najwęższym miejscu ma zaledwie 14 km. Według hiszpańskiego MSW 40 proc. narkotyków trafiających do Hiszpanii jest przemycanych właśnie przez tę prowincję.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl