Śledztwo ws. policjantów z warszawskiego CBŚP

Niedopełnienie obowiązków oraz utrudnianie postępowania karnego – takie zarzuty usłyszeli naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu CBŚP w Warszawie oraz jego dwaj zastępcy. Sprawa dotyczy przywłaszczenia mienia podczas akcji likwidowania wytwórni podrabianych perfum.

W sobotę kilkunastu funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji zostało zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

W toku śledztwa wyszło na jaw, że śledczy przywłaszczyli mienie w postaci zabezpieczonych w innej sprawie perfum, ubrań i zegarków. W związku z tym zarzuty popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków oraz utrudniania postępowania karnego usłyszeli: naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu CBŚP w Warszawie oraz jego dwaj zastępcy.

Prokuratura w tej sprawie wystąpiła do sądu z pięcioma wnioskami o areszt. Na dwa z nich sąd wyraził już zgodę.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl