fot. PAP/EPA

Berlińska policja: 93 osoby zatrzymano po sobotnim proteście przeciwko rasizmowi

Berlińska policja poinformowała, że zatrzymała 93 osoby w związku z sobotnią demonstracją w stolicy Niemiec przeciwko rasizmowi i brutalności amerykańskiej policji. Większość osób zatrzymano po zakończeniu głównego wiecu – podaje agencja AP.

W sobotę co najmniej 15 tysięcy ludzi zgromadziło się na Alexanderplatz w centrum miasta w odpowiedzi na zabicie 25 maja przez policję w Minneapolis Afroamerykanina George’a Floyda. Jego brutalna śmierć wywołała protesty w Stanach Zjednoczonych i w wielu krajach na świecie.

Niemiecka policja przekazała, że kilku funkcjonariuszy i jeden fotoreporter zostało rannych, gdy butelki i kamienie poleciały w ich stronę z tłumu, który zebrał się godzinę po zakończeniu demonstracji na Alexanderplatz. Policja wzywała zebranych do rozejścia się – informuje agencja AP.

Policja dodała, że 28 funkcjonariuszy doznało niewielkich obrażeń podczas przepychanek z uczestnikami protestu.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl