[TYLKO U NAS] Prof. Ryba o zamachu w Hamburgu: Droga, którą wybrały Niemcy, prowadzi donikąd

Rzeczywistość pokazuje, że droga, którą wybrały Niemcy, prowadzi donikąd – powiedział prof. Mieczysław Ryba. Wykładowca KUL i WSKSiM w rozmowie z Radiem Maryja odniósł się w ten sposób do ataku, który miał miejsce wczoraj w Niemczech.

26-latek urodzony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaatakował nożem klientów jednego z supermarketów w Hamburgu. W wyniku ataku jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych – w tym niektóre ciężko. Według wielu świadków, napastnik podczas ataku wznosił okrzyki „Allahu Akbar”.

Cała rzeczywistość krzyczy, że to Polska i Węgry mają rację w kwestii polityki migracyjnej, „a nie takie kraje jak Niemcy, Francja czy Włochy” – powiedział prof. Mieczysław Ryba, historyk.

 – W związku, z tym oczywiście można tę rzeczywistość czarować, można ciągle mówić o relokacji uchodźców i o sankcji wobec tych, którzy zachowali zdrowy rozsądek, ale tak jak widać, ta sama rzeczywistość – te wszystkie wypadki – jasno mówią, kto ma rację, i że droga, którą Niemcy poszły, jest drogą donikąd – wskazał prof. Mieczysław Ryba.

To już kolejny atak z udziałem nielegalnego migranta, do którego doszło w ostatnich miesiącach w Niemczech.

RIRM

drukuj