fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Polscy strażacy ruszyli z pomocą do Niemiec, Grecji i Turcji

Polscy strażacy nie są obojętni na krzywdę, jaka dzieje się poza granicami naszego kraju. Ze wsparciem udali się do Niemiec, Grecji i Turcji, które zmagają się z powodzią i pożarami.

Po godzinie 8.00 w sobotę polscy strażacy wyruszyli do Niemiec z transportem pomocy humanitarnej.

„138 osuszaczy powietrza z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dotrze do dotkniętych powodzią terenów. Sprzęt trafi do regionu Nadrenia-Palatynat” – poinformowano na Twitterze Państwowej Straży Pożarnej.

Konwój  przekroczył granicę niemiecką, a na miejsce, jak podaje Państwowa Straż Pożarna, dotrze w niedzielę.

To niejedyna pomoc, jaka płynie z Polski. Nasi funkcjonariusze zarówno straży pożarnej, jak i policji wesprą także Turcję, która od kilkunastu dni zmaga się z pożarami.

Misja: Turcja 2021. Policyjni lotnicy i strażacy z KGPSP z Polski lecą Black Hawkiem S-70i pomóc Turcji w gaszeniu pożarów” – podała Polska Policja.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1423958364334272512

Żywioł dotknął również Grecję.

Wczoraj premier Kiriakos Mitsotakis zwrócił się do mnie z prośbą o wsparcie w gaszeniu szalejących pożarów w Grecji. Zdecydowałem, że już dzisiaj grupa funkcjonariuszy z blisko 50 pojazdami Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej zostanie skierowana do pomocy sojusznikowi. Dziękuję MSWiA za szybkie działanie” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Do Grecji skierowane zostały m.in.: dwa moduły gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów i ponad 140 ratowników.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl