fot. PAP/Marcin Obara

Promocja na pierwszy stopień oficerski absolwentów WAT

W sobotę na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie absolwenci Wojskowej Akademii Technicznej zostali promowani na pierwszy stopień oficerski.

Wojskowa Akademia Techniczna to publiczna cywilno-wojskowa uczelnia techniczna w Warszawie. Główną misją akademii jest przygotowanie absolwentów do służby na rzecz Państwa Polskiego, zarówno cywilnej, jak i wojskowej. W sobotę na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie absolwenci WAT zostali promowani na pierwszy stopień oficerski.

„Nigdy Cię nie zawiodę, Ojczyzno. Nigdy Cię nie zawiodę, Ojczyzno” – wybrzmiało podczas promocji.

– Jesteście najwspanialszym wzorem do naśladowania dla najmłodszych pokoleń, jesteście wizytówką naszej uczelni, jesteście naszą dumą i elitą młodej wojskowej społeczności – mówił płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, rektor-komendant Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

Promocję przyjęło 288 absolwentów pięcioletnich studiów magisterskich Wojskowej Akademii Technicznej i 81 absolwentów Studium Oficerskiego Wojskowej Akademii Technicznej.

– Stając się dziś oficerami Wojska Polskiego, podejmujecie szczególne zobowiązanie wobec ojczyzny. Przyjmujecie odpowiedzialność za bezpieczeństwo narodu i państwa. Wierzę, że ten zaszczytny obowiązek wypełnicie z godnością i honorem – podkreślił w liście do uczestników uroczystości Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Poza uroczystościami na Placu Marszałka Piłsudskiego w miniony czwartek, w intencji promowanych oficerów, była sprawowana Msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

TV Trwam News

drukuj