fot. PAP/Piotr Polak

Szef MSWiA: W 2018 r. operatorzy numeru alarmowego 112 przyjęli ponad 20 mln zgłoszeń

W ubiegłym roku operatorzy numeru alarmowego 112 przyjęli ponad 20 mln zgłoszeń – powiedział szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Zaznaczył, że są oni ludźmi, w rękach których niejednokrotnie spoczywa zdrowie, a nawet życie wszystkich naszych rodaków.

Z okazji obchodzonego dziś Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112  [czytaj więcej] szef resortu spraw wewnętrznych i administracji spotkał się w Radomiu z operatorami tego numeru z całej Polski.

Minister Joachim Brudziński podczas spotkania podziękował operatorom numeru alarmowego 112 za odpowiedzialność, zaangażowanie i profesjonalizm.

– Jesteście ludźmi, w rękach których niejednokrotnie spoczywa zdrowie, a nawet życie wszystkich naszych rodaków, współobywateli. Ponad 20 mln zgłoszeń, które przyjęliście w ubiegłym roku, w tych 20 mln niejednokrotnie krył się dramat, kryła się sytuacja ekstremalna. Dzięki waszej profesjonalnej, natychmiastowej reakcji, pomocy – niejedno ludzkie życie zostało uratowane – podkreślił szef resortu.

Joachim Brudziński mówił też, że zmiany w wynagrodzeniach pracowników numeru 112 „idą w dobrym kierunku”. Wskazał, że podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia operatorzy odczują w swoich budżetach od początku marca.

Minister dodał, że jeszcze w tym roku wejdzie w życie znowelizowana ustawa wprowadzająca pewnego rodzaju gradacje na stanowiskach, co ma pozwolić na zwiększenie zarobków.

RIRM

drukuj