Caritas pomaga poszkodowanym w Nepalu; ma już 3 mln euro

3 mln euro tyle do tej pory zgromadziła Międzynarodowa wspólnota Caritas na najpilniejszą pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Caritas Internationalis ogłosiła międzynarodową akcję pomocoworatowniczą.

Na miejsce tragedii zostały skierowane wyspecjalizowane zespoły interwencyjne. Jednocześnie Caritas Nepal zasilona przez zespoły specjalistyczne i wolontariuszy z innych krajów udziela bezpośredniej pomocy.

Za pośrednictwem Caritas w konieczną pomoc włączają się także Polacy – mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

W chwili obecnej konieczna jest pomoc medyczna, woda i żywność. Caritas Polska natychmiast zareagowała, wysyłając 30 tys. euro za pośrednictwem Caritas Internationalis. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy okazują solidarność, wysyłając charytatywny numer SMS o treści „Pomagam” na numer 72052. Dziękuję również tym, którzy na konta Caritas z dopiskiem „Nepal” przesyłają fundusze dlatego, że ważna jest nie tylko duchowa pomoc, ale również ważna jest pomoc materialna – powiedział ks. Marian Subocz.

10 maja w kościołach w całej Polsce odbędzie się zbiórka środków na pomoc poszkodowanym. Środki te trafią do nich za pośrednictwem struktur Caritas.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało z kolei, że w przyszłym tygodniu do Azji wyleci samolot, którym wrócą Polacy uczestniczący w akcji poszukiwawczej.

Organizowana jest pomoc, którą będzie można wysłać z Polski tym samolotem. Pieniądze i dary, oprócz Caritas, zbierają też: Polska Akcja Humanitarna, Polski Czerwony Krzyż, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i UNICEF Polska.

W Nepalu mogło zginąć nawet 10 tys. osób. Ostatni bilans mówi o ponad 5 tys. ofiar śmiertelnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl