fot. https://twitter.com/CaritasPolska

Caritas nie ustaje w pomocy Ukrainie

W siedzibie Caritas Polska w Warszawie rozpocznie się dziś 3-dniowe wydarzenie „Partner’s Meeting”. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele kilkudziesięciu zagranicznych Caritas z całej Europy oraz USA. Będzie ono poświęcone pomocy humanitarnej kierowanej na Ukrainę oraz uchodźcom w Polsce.

We wtorek w „Partner’s Meeting”. ruszy 1. Forum Dobroczynności z udziałem przedstawicieli rządu i samorządu. To okazja do wymiany doświadczeń z niesienia pomocy ofiarom wojny.

Dyrektor Caritas Polska, ks. dr Marcin Iżycki, podkreślił, że polski oddział organizacji ma wiele cennych doświadczeń, którymi może się podzielić.

– Przyjeżdżają do nas Caritasy z całej Europy. Będziemy dyskutować o długofalowej pomocy na Ukrainie. 14 czerwca odbędzie się pierwsza część 1. Forum Dobroczynności. Dwa panele będą poświęcone pomocy Ukrainie. Pierwszy panel będzie dotyczył pomocy na Ukrainie, czyli kierowanej do wewnątrz, a drugi panel pomocy Ukraińcom w Polsce. Ostatnio otworzyliśmy kolejne centrum pomocy dla uchodźców w Warszawie, w którym będzie udzielana pomoc w znalezieniu pracy oraz pomoc prawna – powiedział ks. dr Marcin Iżycki.

Wydarzenie wpisuje się w działania zarekomendowane przez Konferencję Episkopatu Polski. Chodzi o długofalową pomoc dla Ukrainy w ramach programu humanitarnego Rodzina Rodzinie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl