fot. PAP/UKRINFORM

Kolejne dymisje w ukraińskiej administracji państwowej

Nastąpiły następne zmiany personalne w otoczeniu prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Rezygnację złożył między innymi Kyryło Tymoszenko, wiceszef prezydenckiej kancelarii.

Zaczęło się od dymisji wiceministra ds. Wspólnot, Terytoriów i Rozwoju Infrastruktury, Wasyla Łozyńskiego. Urzędnik został zatrzymany, gdy przyjmował łapówkę w wysokości 400 tysięcy złotych. Po tej sytuacji Wołodymyr Zełenski zobowiązał się do rozprawienia z korupcją i zapowiedział kolejne dymisje.

– Są już decyzje kadrowe – niektóre dziś, niektóre jutro – dotyczące urzędników różnych szczebli w ministerstwach i strukturach administracji centralnej, a także w regionach i w wymiarze ścigania – powiedział prezydent Ukrainy.

We wtorek prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskimu rezygnację przedłożył wiceszef jego kancelarii, Kyryło Tymoszenko.

„Dziękuję prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu za zaufanie i możliwość czynienia dobra każdego dnia i każdej minuty” – poinformował Kyryło Tymoszneko.

Oficjalny powód rezygnacji nie jest znany. Ukraińska Prawda przypomniała, że Kyryło Tymoszenko był regularnie widziany w samochodzie dostarczonym przez amerykańską firmę General Motors. Samochód nie został jednak dostarczony do wykonywania obowiązków służbowych, a przewozu obywateli ze strefy działań wojennych. Stanowisko po Kyryle Tymoszence obejmie gubernator obwodu kijowskiego, Ołeksij Kułeba.

Do dymisji podał się również wiceminister obrony. Wiaczesław Szapowałow miał zawrzeć kontrakt na dostawy żywności, w którym koszty produktów są nawet trzykrotnie wyższe od detalicznych.

„Poprosił o zwolnienie z zajmowanego stanowiska, by nie stwarzać zagrożeń dla stabilnego zabezpieczenia Sił Zbrojnych Ukrainy w wyniku kampanii oskarżeń, związanych z zakupami usług żywieniowych” – wskazano. w komunikacie Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Na kanwie tych wydarzeń prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział też, że to koniec z wyjazdami urzędników państwowych za granicę.

– Jeśli teraz chcą odpocząć, to odpoczną, ale poza służbą publiczną. Urzędnicy nie będą już mogli podróżować za granicę na wakacje lub w innym celu pozarządowym – podsumował Wołodymyr Zełenski.

To reakcja na głośny skandal z udziałem zastępcy Prokuratora Generalnego, który w nowy rok wyjechał do Hiszpanii na wakacje. Polityk został zwolniony ze stanowiska.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl