fot. spzoz-siedlce.pl

Siedlecki szpital zakaźny otrzymał od Caritas środki na nowy sprzęt medyczny

Siedlecki szpital miejski otrzymał 210 tys. zł na nowy sprzęt medyczny. Środki przekazane placówce zostały zebrane w ramach dwóch akcji pomocowych zorganizowanych przez diecezjalną Caritas oraz Fundację „SMS z Nieba”. 

Ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej oraz ks. Rafał Jarosiewicz, prezes Fundacji „SMS z Nieba”, wręczyli we wtorek dyrektorowi siedleckiego szpitala symboliczne dwa czeki – o wartości 105 tys. zł każdy.

– Pierwsza akcja została przeprowadzona razem z Fundacją „SMS z Nieba”. Zbieraliśmy środki na respirator, w ciągu jednego dnia udało się zebrać 105 tys. zł. Przeprowadziliśmy także drugą akcję, z inicjatywy naszego ks. bp. Kazimierza Gurdy oraz księży. Pomyśleliśmy, że warto w ramach jałmużny wielkopostnej wesprzeć mieszkańców. Sami księża ze swoich środków zrzucili się i też przekazaliśmy 105 tys. zł na szpital miejski w Siedlcach (jest to szpital jednoimienny), który te środki przeznaczy czy to za zakup respiratora, czy innych rzeczy służących do ochrony osobistej medyków (…) w walce z koronawirusem –  wyjaśnił ks. Marek Bieńkowski.

Zainicjowana przez kapłanów i ks. bp. Kazimierza Gurdę zbiórka na terenie diecezji siedleckiej była prowadzona pod nazwą „Księża na szpital”.

Fundacja „SMS z Nieba” przeprowadziła natomiast ogólnopolską akcję pod nazwą „Zanurzeni w miłości”. Wcześniej w jej ramach również zebrano 105 tys. zł na respirator dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl