fot. Caritas

Trzecia edycja akcji ”Podaruj Kroplę Miłości”

Trzecią edycję akcji ”Podaruj Kroplę Miłości” rozpoczyna Caritas Diecezji Radomskiej. W tym roku szczególnym patronem kampanii będzie błogosławiony Jan Paweł II, którego kanonizację będziemy przeżywać za niespełna trzy miesiące. W dwóch poprzednich latach w diecezji zebrano aż 1600 litrów krwi.

Ks. Robert Kowalski, wicedyrektor radomskiej Caritas, powiedział, że w związku z XXII Światowym Dniem Chorego, Caritas wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do oddawania krwi w siedzibie Centrum w Radomiu przy ulicy Limanowskiego 42, w dniach 10-11 lutego w godzinach 7.00-13.00.

 Wciąż mamy w pamięci słowa Jana Pawła, by budować żywe pomniki. Nasza akcja jest tego dowodem i nabiera szczególnego charakteru w roku kanonizacji Papieża-Polaka. Możemy powiedzieć, że akcja ”Podaruj Kroplę Miłości” jest pięknym darem na jego kanonizację – powiedział ks. Robert Kowalski.

W diecezji radomskiej niesłabnącą popularnością cieszą się akcje organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Caritas „Podaruj Kroplę Miłości”. Tylko w latach 2012-13 zebrano aż 1600 litrów krwi.

Caritas.pl/RIRM

drukuj