Sopot: Wigilia Caritas dla samotnych

W jadłodajni Caritas w Sopocie, odbyła się Wigilia dla potrzebujących. Zgromadzeni odmówili wspólną modlitwę, połamali się opłatkiem, zostały rozdane szczególne prezenty – powiedział ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Spotkanie przeznaczone było dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących.

– Spotkanie przy wspólnym stole, spotkanie na którym jest modlitwa, łamanie się opłatkiem, ale także coś do zjedzenia, bo wspólny stół jednoczy, łączy (…). To miejsce szczególne – staje się ono domem chleba, czyli takim Betlejem – domem, gdzie mogą przyjść potrzebujący i otrzymać ciepłą strawę – zauważył ks. Janusz Steć.

Kapłan zaznacza, że ten dzień jest wyjątkowy z kilku ważnych powodów.

– Myślę, że takim najważniejszym jest to, że tajemnica Wcielonego Słowa spotyka grono najbliższych sobie ludzi. Spotykamy się w atmosferze rodzinnej, dzielimy się radością, nadzieją, wiarą… (…). To dla nas tym szczególniejszy dzień, że możemy zaprosić na wigilijne spotkanie naszych podopiecznych: osoby samotne, głodne, bezdomne (…). I oczywiście nie możemy już doczekać się spotkania z jeszcze jednego powodu – bo mamy bardzo szczególne prezenty! Są ręcznie wykonane. Nasi wolontariusze poprzez akcję internetową zaangażowali osoby z różnych stron Polski, które na drutach przygotowały szaliki – powiedział dyrektor Caritas archidiecezji gdańskiej.

Ksiądz Janusz Steć zaznacza, że taki prezent daje poczucie ciepła w 2 wymiarach – ogrzewa fizycznie, ale daje też ciepło duchowe – świadomość, że ktoś inny poświęcił swój czas i zaangażowanie, swoje myśli i odrobinę miłości dla obcej, ale potrzebującej tego osoby.

RIRM

drukuj