fot. PAP/EPA

Pasterka w Betlejem

Pielgrzymi z całego świata o północy uczestniczyli w uroczystej Pasterce w Betlejem. Mszy św. przewodniczył Patriarcha Łaciński.

Wcześniej Patriarcha przewodniczył uroczystym Nieszporom w kościele św. Katarzyny. Następnie, po Mszy św. do Groty Bożego Narodzenia przeszła uroczysta pielgrzymka z figurką Dzieciątka Jezus.

Dziś oczy i serca chrześcijan z całego świata są zwrócone ku Ziemi Świętej –  Z Betlejem mówi o. Seweryn Lubecki.

– Jak zwykle, po Pasterce została odprawiona procesja do Bazyliki Bożego Narodzenia. Do Groty Bożego Narodzenia została przyniesiona figurka dzieciątka Jezus. W chwili, kiedy patriarcha, wraz ze wszystkimi koncelebransami i wszystkimi wiernymi zeszli do Groty Bożego Narodzenia figurka została złożona, na czas odczytania przez diakona Ewangelii o Narodzeniu Jezusa Chrystusa na tej symbolicznej gwieździe, która zaznacza miejsce, gdzie Pan Jezus się narodził. Następnie figurka została złożona na okres Bożego Narodzenia przed ołtarz Trzech Króli. Tam wszyscy wierni mogą adorować Dzieciątko Jezus – powiedział o. Seweryn Lubecki.   

O. Seweryn Lubecki, prosi wszystkich o modlitwę za chrześcijan prześladowanych i mordowanych m.in. w Syrii, Egipcie i Iranie.

W specjalnym telegramie o swojej modlitwie zapewnił tamtejszych chrześcijan Ojciec św. Franciszek. Równocześnie zaapelował do społeczności międzynarodowych o podjęcie wszelkich inicjatyw, by zaprzestać rozlewu krwi wierzących.

RIRM

drukuj