Blisko 300 ton żywności w świątecznej zbiórce Caritas

Około 293,5 tony żywności trafi przed świętami Bożego Narodzenia do prawie 77 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez 34 diecezjalne Caritas, dzięki przeprowadzonej w dniach 6 i 7 grudnia V Zbiórki Żywności.

W akcję zaangażowanych było ponad 17 tysięcy wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 1615 sklepach, by przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

V Zbiórka Żywności Caritas trwała dwa dni – w piątek i sobotę 6 i 7 grudnia 2013 br. Wolontariusze pracowali w ponad 1615 sklepach w całej Polsce.

W koszach Caritas znalazły się: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze dla najmłodszych: batony, czekolady, herbatniki, gotowe ciasta, bakalie, masy makowe, napoje, a także środki czystości.

– Składamy serdeczne podziękowania każdemu, kto zaangażował się w naszą zbiórkę. Jestem zadowolony, że udało się nam zebrać około 293,5 tony żywności, która znajdzie się na świątecznych stołach. Codziennie, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia, do Caritas zgłaszają się osoby, które czekają na naszą pomoc. Dzięki ludziom dobrej woli możemy pomóc każdemuSzczególne podziękowania należą się dyrektorom i kierownikom sklepów, w których udało się po raz piąty przeprowadzić zbiórkę – powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas. Okres świąteczny jest czasem szczególnej troski o potrzebujących. W ostatnich latach przybyło w naszym kraju rodzin w niezwykle trudnej sytuacji materialnej, co jest odczuwalne we wszystkich diecezjalnych Caritas, udzielających pomocy doraźnej.

Caritas.pl/RIRM

drukuj