Do Nepalu zmierza pomoc od Caritas Polska

Pięć polskich samolotów wojskowych z pomocą humanitarną dotrze niebawem do stolicy Nepalu, Katmandu. Caritas Polska zakupiła 2200 koców, 300 namiotów 4-osobowych i 90 namiotów 10-osobowych. Wartość pomocy to 116 230 zł.

Caritas Polska przekazała do tej pory 30 000 euro – mówi ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

– W transporcie, który dotrze do Nepalu jest 2 200 koców i 400 namiotów oraz żywność i lekarstwa. Poleciało dwóch pracowników Caritas. Oczywiście są tam również i inne organizacje charytatywne. Ta pomoc jest bardzo potrzebna. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy wpierają Caritas Polska za solidarność, za życzliwość i za współczucie, które okazują tym, którzy znaleźli się w bardzo trudnej, tragicznej sytuacji. Bóg zapłać! – powiedział dyrektor polskiej Caritas.

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbędzie się również zbiórka środków na pomoc poszkodowanym. Przeprowadzi ją Caritas.

Trzęsienie ziemi, które dotknęło Nepal, 25 kwietnia było największym od 81 lat. Zginęło w nim ponad 7 tys. ludzi. 9 dni po katastrofie władze Nepalu ogłosiły zakończenie akcji ratowniczej.

Na miejscu pomaga międzynarodowa wspólnota Caritas, która do tej pory przekazała 3 mln euro na rzecz poszkodowanych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl