Komorowski zrealizował mniej niż połowę swoich postulatów

W ciągu pięciu lat prezydent Bronisław Komorowski zrealizował zaledwie siedem z piętnastu najważniejszych przedwyborczych obietnic. Portal „Money.pl” sprawdził, ile z tego, co w 2010 r. obiecał prezydent zostało spełnione.

Z analizy wynika, że za część postulatów odpowiadają parlamentarzyści i rząd lub sami obywatele, natomiast niektóre okazały się nierealne.

Była to jednak leniwa prezydentura – mówi Mateusz Ratajczak, z portalu Money.pl.

– Może i reakcja na bieżące wydarzenia jest istotna, ale myślę, że wszyscy wymagamy naprawdę częstego udziału w debacie publicznej. Może zabrakło też trochę kontry dla niektórych pomysłów rządu, która mogłaby się przejawiać właśnie w tej inicjatywie ustawodawczej. Bo niekoniecznie te wszystkie pomysły prezydenta muszą wchodzić w życie. Dla debaty publicznej w Polsce byłoby bardzo ważne, jeżeli mielibyśmy nie tylko projekt ekipy rządzącej, nie tylko opozycji, ale również głos prezydencki ze swoimi pomysłami, z pomysłami doradców. Myślę, że to byłoby bardzo dobre dla debaty i dla każdych kolejnych wyborów – ocenił Mateusz Ratajczak.

Autorzy analizy sprawdzili również, jaka jest częstotliwość wnoszenia projektów przez Bronisława Komorowskiego. Jak się okazało, w porównaniu do Lecha Kaczyńskiego wypada o wiele gorzej.

Spośród projektów ustaw zgłoszonych przez Komorowskiego, zaledwie połowa została uchwalona i podpisana. Kolejna połowa utknęła w sejmowych komisjach, albo czeka na przegłosowanie w Sejmie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl