Warszawa: Radni PiS złożyli do PKW i prokuratury zawiadomienie o nielegalnej zbiórce podpisów za kandydaturą R. Trzaskowskiego  

Warszawscy Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli zawiadomienie do Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie nielegalnej zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Złożyli także zawiadomienie do prokuratury.

To pokłosie ujawnienia przez dziennikarzy tvp.info, że w biurze rachunkowym radnej z KO zbierane są podpisy na listach poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Jest to nielegalne, gdyż jeszcze nie została ogłoszona data wyborów prezydenckich. Portal opublikował też nagranie pokazujące zbieranie podpisów.

Jako radni klubu PiS czujemy się w obowiązku złożyć zawiadomienia do stosownych organów – tłumaczył na konferencji radny PiS z Pragi-Południe Marek Borkowski. Politycy PiS-u w zawiadomieniu wskazują na zapisy Kodeksu Wyborczego.

– Dziennikarze nagrali, to wszystko jest pokazane. Jest też oświadczenie pana redaktora, który uczestniczył w tym, ponieważ pojawiły się takie sygnały, że to jest jakaś prowokacja, że ktoś wydrukował te listy. Uważamy po prostu, że są stosowne organy, niech to zostanie precyzyjnie wyjaśnione, zweryfikowane, sprawdzone. Tam kilka osób w tym biurze przebywało, one dokonały instruktarzy, jak wypełniać te listy, a więc w naszym odczuciu jest to wszystko po prostu „czarno na białym”. Naprawdę już chyba ciężej byłoby bardziej o ewidentne dowody nadużycia znaleźć, więc wierzymy, że sprawa zostanie precyzyjnie i dogłębnie wyjaśniona. Jesteśmy też zażenowani, że stoi za tym środowisko, które nawołuje do praworządności i ochrony konstytucji i na co dzień posługuje się tego rodzaju frazesami, a jak już przychodzi co do czego, to dochodzi do tego rodzaju sytuacji – podkreślił Marek Borkowski.

Radna KO, w której biurze miała być prowadzona zbiórka, w rozmowie z szefem klubu zaprzeczyła doniesieniom w jej sprawie i określiła je jako prowokację.

RIRM

drukuj