PSP zainwestuje część funduszy z UE na walkę z zagrożeniami biologicznymi  

Państwowa Straż Pożarna część funduszy pozyskanych z UE zainwestuje w działania związane z zagrożeniem biologicznym. Będą to przygotowania na walkę z takim zagrożeniem, jakim jest Covid-19.

PSP otrzymała z unijnych środków ponad 800 mln zł, w ramach których chce realizować trzy projekty. Chodzi o zakup sprzętu, pojazdów i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia akcji ratowniczych oraz usprawnienia systemu ratownictwa w transporcie kolejowym i drogowym.

O szczegółach powiedział rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

– Ten projekt kolejowy został rozszerzony i udało się pozyskać o 68 mln więcej niż zakładano wcześniej. Teraz w tym projekcie jest to już kwota 320 mln złotych i w ramach rozszerzania tego projektu Państwowa Straż Pożarna zakupi 20 samochodów (…) które przewożą maski, butle ze sprężonym powietrzem, zapasowe butle dla ratowników, którzy pracują w strefie zagrożenia. Mamy zamiar zakupić sprzęt do dekontaminacji i też kilka samochodów, takie – można powiedzieć – laboratoria na kołach, które będą mogły badać toksyczne, niebezpieczne substancje – wskazał Krzysztof Batorski.

PSP od początku włączyła się aktywnie w walkę z koronawirusem. Strażacy realizują dodatkowe zadania polegające m.in. na ozonowaniu i odkażaniu miejsc użytku publicznego. Na taką pomoc mogą również liczyć służby medyczne pogotowia ratunkowego. Ponadto druhowie dostarczają ochronne maseczki, robią zakupy żywności oraz rozwożą posiłki osobom objętym kwarantanną.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl