fot. PAP/Darek Delmanowicz

PiS przyspieszy program Mieszkanie plus?

Przyspieszenie programu Mieszkanie plus – to zadanie, jakie przed ministrem infrastruktury postawił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

W sobotę w Przysusze podczas kongresu Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński podkreślał, że program Mieszkanie plus jest – obok programu Rodzina 500 plus – jednym z najważniejszych.

– My to musimy zrobić. To jest apel do Pana ministra infrastruktury. To musi być zrobione. To musi ruszyć, tu trzeba połączyć siły – dodał prezes PiS.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk zwraca uwagę, że wprowadzenie programu Mieszkanie plus jest ważne dla rozwoju gospodarczego Polski.

– Musimy mieć świadomość, że jesteśmy w połowie drogi tej kadencji i są jeszcze cele, które nie zostały zrealizowane. Trzeba przyspieszyć ich realizację. Jednym z ważniejszych celów nakreślonych do przyspieszenia realizacji jest program „Mieszkanie plus”. Rząd musi się za to bardzo ostro zabrać. Jest to program, który da impuls rozwoju gospodarczego – przekonuje Henryk Kowalczyk.

Program Mieszkanie plus to rządowy system wsparcia, który ma się opierać przede wszystkim na budowie i tanim wynajmie mieszkań. Ma zastąpić wygaszany w przyszłym roku Mieszkanie dla Młodych, który zakładał rządowe dopłaty w zakupie pierwszego lokalu mieszkalnego.

Obecnie, choć nie ma jeszcze regulacji prawnych dotyczących programu Mieszkanie plus, ruszyły już pierwsze inwestycje.

RIRM

drukuj