fot. PAP/Jan Karwowski

J. Kaczyński: Przedmiotem ataku jest dziś też Kościół; musimy się temu przeciwstawić

Kościół jest także dzisiaj przedmiotem ataku i to nie jest przypadkowe; jeśli ktoś chce zniszczyć wszystko, co przez tysiąclecia budowało postęp ludzkości, to musi go atakować; musimy się temu przeciwstawić – powiedział niedzielę w Wałbrzychu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński przekonywał, że tożsamość Polaków jest związana z nauczaniem Kościoła.

I Kościół jest także dzisiaj przedmiotem ataku. I to nie jest przypadkowe – jeśli ktoś chce zniszczyć to wszystko, co przez tysiąclecia budowało postęp ludzkości, to musi atakować właśnie Kościół, szczególnie w Polsce” – mówił lider obozu rządzącego.

Jak zaznaczył, „tak się potoczyła polska historia, że jej związki z Kościołem są szczególnie mocne”.

Mieliśmy przykład tego ataku także tutaj, bardzo blisko, w Świdnicy, w katedrze. Dzisiaj doszło do ataku w czasie mszy św. Była na szczęście szybka reakcja, na mszy był komendant miejscowej policji i szybko to załatwiono, ale kiedyś takie incydenty nie miały miejsca” – powiedział prezes PiS.

To jest takie wypróbowywanie dokąd można się posunąć do tego, by zniechęcić ludzi nawet do tego, by chodzić do kościoła, bo >>Kościół, Msza św., to awantura i niebezpieczeństwo, a Polacy chcą spokoju<<. Musimy się temu przeciwstawić bardzo zdecydowanie” – oświadczył Jarosław Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj