J. Kaczyński: Donald Tusk stawia się ponad prawem

Donald Tusk stawia się ponad prawem; są obywatele i są lepsi obywatele; pan Tusk jest nadobywatelem – w taki sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował w sobotę odpowiedź szefa Rady Europejskiej na wezwanie do prokuratury na przesłuchanie w charakterze świadka.

W poniedziałek Prokuratura Krajowa poinformowała, że szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk został wezwany na przesłuchanie w charakterze świadka na 5 lipca; chodzi o śledztwo dotyczące m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Tusk powiedział PAP i TVN24, że nie wie, czy przyjedzie do Warszawy na przesłuchanie. Dodał też, że nie będzie się zasłaniał immunitetem tak długo, jak nie będzie mu to przeszkadzało w pracy.

„(Donald Tusk) stawia się ponad prawem. Może oczywiście poprosić o przeniesienie (terminu), to się może zdarzyć każdemu, kto ma jakieś inne zajęcia, ale to jest po prostu stawianie się ponad prawem. Są obywatele i są lepsi obywatele, albo można powiedzieć, nadobywatele. I takim nadobywatelem jest pan Tusk” – powiedział w TVP Info Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl