fot. www.facebook.com/CaritasDrohiczyn/

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zebrała środki na respiratory dla szpitala w Bielsku Podlaskim

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Fundacji SMS z Nieba zebrała w ciągu jednego dnia (w piątek) 105 tys. zł na zakup dwóch respiratorów do Szpitala Powiatowego w Bielsku Podlaskim – poinformował dyrektor Caritas ks. Łukasz Gołębiewski.

Dodał, że po zakończonej akcji, 100 proc. zebranych środków na zakup dwóch respiratorów przekazał biskup drohiczyński ks. bp Piotr Sawczuk dyrektorowi szpitala Bożenie Grotowicz.

Ks. Łukasz Gołębiewski podziękował za zaufanie wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Przypomniał jednocześnie, że zbiórka była prowadzona w piątek przez cały dzień na zakup respiratora.

„Mobilizacja tak wielu ludzi dobrej woli z Diecezji Drohiczyńskiej i z całej Polski i ogromne zaangażowanie mediów sprawiło, że przed zakończeniem akcji uzbieraliśmy już pełną kwotę 105 tys. zł, która pozwoli na zakup respiratora. Dodatkowo zebrane środki umożliwią ufundowanie również drugiego respiratora” – zaznaczył dyrektor Caritas.

„Tego samego dnia zgłosiły się lokalne firmy, które zakupią trzy dodatkowe respiratory” – poinformowała dyrektor szpitala w Bielsku Podlaskim Bożena Grotowicz. Jednocześnie w imieniu swoim, lekarzy i pracowników szpitala oraz pacjentów wyraziła wdzięczność wszystkim organizatorom i darczyńcom za ten piękny dar.

„Takiej mobilizacji i entuzjazmu dawno w Bielsku Podlaskim nie było. Ta akcja uruchomiła wielu ludzi o wrażliwym sercu” – powiedziała dyrektor szpitala.

Szczegóły odnośnie pomocy dla wszytkich zainteresowanych można znaleźć na stronie www.drohiczyn.caritas.pl

„I tak z jednego zrobiło się pięć! W imieniu Caritas Diecezji Drohiczyńskiej bardzo dziękuję za każdą wpłatę i pomoc. To ważne, że umiemy się jednoczyć w dobrych dziełach. Bez Fundacji SMS z Nieba nie udałoby się osiągnąć tak spektakularnego sukcesu” – podkreślił ks. Gołębiewski.

Wyraził też podziękowanie biskupowi drohiczyńskiemu ks. bp Piotrowi Sawczukowi za ogromne wsparcie i błogosławieństwo dla tego dzieła, biskupom seniorom: ks. bp. Tadeuszowi Pikusowi i ks. bp. Antoniemu Dydyczowi, księżom diecezji drohiczyńskiej i siostrom zakonnym za liczne wpłaty.

„Bez dyrektor Bożeny Grotowicz i wspaniałej służby zdrowia z bielskiego szpitala nie byłoby tego sukcesu” – zaznaczył ks. Gołębiewski.

Wyraził również podziękowanie za całą kampanię medialną, promocję i zainteresowanie dla: Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej, Katolickiego Radia Podlasia, Polskiej Agencji Prasowej, Radia Eska, TVP3 Białystok, TVP INFO, Podlasie24.pl, Bielsk.eu.

Ks. Gołębiewski zwrócił się też z apelem, aby włączać się w kolejne charytatywne Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, bo „warto razem pomagać”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl