fot. PAP/Leszek Szymański

11 osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa w Polsce 

W Polsce z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 11 osób. Władze kierują szczególny apel do osób powracających z Włoch oraz innych miejsc, w których panuje wirus, o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie wszelkich objawów występowania choroby.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Obecnie jest ich 11. W ciężkim stanie znajduje się starszy mężczyzna, przebywający w jednym z wrocławskich szpitali. Do tej pory przypadki zarażenia koronawirusem odnotowano w województwach: lubuskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, śląskim i dolnośląskim.

Resort zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny zalecają odwołanie imprez masowych i nieprzybywanie w dużych zgromadzeniach w pomieszczeniach zamkniętych.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podkreśla, że placówki oświatowe również dostały wytyczne, jak postępować w przypadku podejrzenia lub wystąpienia koronawirusa.

– Przekazaliśmy według jakich schematów dyrektor ma reagować, jak kontaktować się z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, gdyby pojawiło się podejrzenie zarażenia koronawirusem – mówi Dariusz Piontkowski.

Przede wszystkim chodzi jednak o zachowanie higieny osobistej – podkreśla minister edukacji narodowej. Dodaje, że w Polsce nie ma przypadku zachorowania wśród dzieci i młodzieży.

– Na razie w skali całego kraju było nieco ponad 10 szkół, które zdecydowano się zamknąć na jeden lub dwa dni – zaznacza minister.

Szkoły te zostały otwarte niezwłocznie po kontroli sanepidu i dezynfekcji.

Do tej pory w kraju hospitalizowanych jest blisko 150 osób, ponad 1 500 poddano kwarantannie domowej, a nadzorem sanepidu objętych jest ponad 6 400 osób.

TV Trwam News

drukuj