Ruszyła akcja Caritas Polska „Kromka Chleba”

Podczas akcji „Kromka Chleba” zbierane są pieniądze na rzecz ubogich rodzin oraz na pomoc dla uchodźców. Na rynkach polskich miast wolontariusze Caritas będą dzielili się chlebem na znak solidarności z osobami dotkniętymi skrajną biedą. Akcja potrwa do 20 września. 

„Kromka chleba” ma na celu nie tylko gromadzenie środków pozwalających na zakup żywności dla biednych, ale także uwrażliwienie społeczeństwa na problemy osób bezrobotnych, bezdomnych i ubogich. Jest to znak i symbol solidarności z ludźmi biednymi – tłumaczy ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

– Nasz bliźni jest w potrzebie i dlatego o nim nie zapominamy. Stąd też kromka chleba, która jest tylko takim znakiem, symbolem. W niektórych diecezjach zostaną zorganizowane marsze, spotkania na rynkach, żeby podzielić się z innymi ludźmi kromką chleba – uświadomić, jak ważny jest chleb, jak ważny jest posiłek dla tych, którzy tego nie mają. Chrystus identyfikował się zawsze z ubogimi, dlatego musimy mieć odwagę podzielić się z innymi – podkreśla ks. Marian Subocz.

Kampania „Kromka Chleba” jest odpowiedzią na coraz większy problem rodzin ubogich, szczególnie rodzin wielodzietnych.

Fundusze zbierane są na wyżywienie osób korzystających z pomocy – w domach dla samotnych matek, świetlicach socjoterapeutycznych, schroniskach dla osób bezdomnych, kuchniach, stołówkach i jadłodajniach dla ubogich oraz centrach pomocy migrantom i uchodźcom. Polska Caritas kampanię społeczną „Kromka Chleba” prowadzi od 13 lat.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl