Indie: Już 82 zabitych w wybuchu gazu w restauracji

Co najmniej 82 osoby zginęły, a ok. stu zostało rannych w sobotę, gdy w restauracji w stanie Madhja Pradeś, w środkowych Indiach, wybuchła butla gazowa – poinformował pracownik służb medycznych. Doszło też do drugiej eksplozji.

Wcześniej policja informowała o co najmniej 35 ofiarach śmiertelnych i 75 rannych. Pod gruzami ratownicy wciąż szukają ocalałych.

Do wybuchu doszło ok. godz. 8.30 czasu lokalnego (godz. 5 czasu polskiego) w miejscowości Petlawad, ok. 310 km na zachód od stolicy stanu Madhja Pradeś, Bhopalu.

W wyniku wybuchu gazu zawalił się budynek, w którym mieściła się restauracja. W chwili eksplozji była pełna pracowników biurowych i uczniów, którzy jedli śniadanie. Restauracja mieściła się obok dworca autobusowego.

Następnie doszło do eksplozji przechowywanych w pobliżu materiałów wybuchowych.

„Był też drugi wybuch, w którym zginęło wiele osób” – powiedział przedstawiciel policji B.L. Gaur, dodając, że eksplozja była tak silna, że uszkodziła sąsiednie budynki.

Premier Indii Narendra Modi wyraził na Twitterze ubolewanie z powodu wydarzeń w Petlawad. Lokalne władze zapowiedziały, że rodziny ofiar mogą liczyć na odszkodowanie w wysokości 200 tys. rupii (3020 dolarów), a poszkodowani w wybuchu na 50 tys. rupii (755 dolarów).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl