Wrocław: Caritas rozdała ponad 2 tys. wyprawek dzieciom z ubogich rodzin

Metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny wręczył najmłodszym Dolnoślązakom z ubogich rodzin ponad 2 tys. wyprawek szkolnych. Plecaki z przyborami szkolnymi trafiły do dzieci w ramach akcji ,,Wyprawka dla żaczka” zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Zbiórkę wyprawek szkolnych przeprowadzili wrocławscy wolontariusze Caritas wraz z mieszkańcami Dolnego Śląska, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apel kościelnej instytucji dobroczynnej. Akcję wsparły także prywatne firmy.

– Uśmiech obdarowanych dzieci to dla nas najpiękniejsze podziękowanie – mówił metropolita wrocławski wręczając dzieciom wyprawki.

Liczba rodzin zgłaszających swoje zapotrzebowanie na tego rodzaju wsparcie wzrasta w Archidiecezji Wrocławskiej każdego roku.

Wsparcie uczniów rozpoczynających rok szkolny to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez wrocławską Caritas. Najmłodsi Dolnoślązacy z ubogich rodzin otrzymują także paczki z okazji świąt, wyjeżdżają na wakacje i ferie, a także mają możliwość otrzymywania ciepłego posiłku w jednej z jadłodajni prowadzonej przez Caritas.

Ks. dr Rafał Kowalski, rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl