Wrocław: grupa przestępcza dokonująca oszustw kredytowych rozbita

Wrocławska prokuratura wspólnie z policją rozbiły jedenastoosobową grupę przestępczą dokonującą oszustw przy zawieraniu umów kredytowych. Pokrzywdzonych może być nawet około 11 tysięcy osób z całego kraju. Straty na szkodę pokrzywdzonych sięgają wielu milionów złotych.

Jedenastoosobowa grupa przestępcza dopuszczała się oszustw związanych z pośrednictwem kredytowym, wprowadzając klientów w błąd, co do warunków umowy, czym doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Grupa stosowała różne metody oszustwa. Zarabiała przede wszystkim na prowizjach od umów kredytowych, które były zawierane na osoby pokrzywdzone.

W całej sprawie pokrzywdzonych jest ponad 11 tysięcy osób. Straty na szkodę pokrzywdzonych sięgają 11 milionów złotych. Jednak jak zaznaczył prokurator regionalny we Wrocławiu Piotr Kowalczyk kwota ta może wzrosnąć, a świadczy o tym choćby postawiony w tej sprawie zarzut prania pieniędzy w kwocie 240 mln zł.

W całej sprawie zatrzymano do tej pory 11 osób. Wszyscy to mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Cztery z tych osób, w tym lider grupy zajmującej się oszustwami kredytowymi, zostały aresztowane. Podejrzanym grozi 12 lat więzienia.

TV Trwam News/RIRM/PAP

drukuj