Ks. abp Kupny: Największym problemem ludzkości jest trwanie w grzechu

Ks. abp Józef Kupny zachęca do udziału w Nowennie Fatimskiej, która zostanie zainaugurowana we wrocławskiej katedrze w poniedziałek 13 lutego. Obchody mają nie tylko upamiętnić setną rocznicę objawień Matki Bożej, ale przede wszystkim sprawić, by orędzie Maryi dotarło do każdego mieszkańca Dolnego Śląska.

W ramach nowenny przez 9 kolejnych miesięcy (do października 2017 r.) każdego 13 dnia miesiąca we wszystkich parafiach archidiecezji odbywać się będą Nabożeństwa Fatimskie połączone z uroczystą Eucharystią oraz modlitwą różańcową.

Będziemy modlić się wraz z Maryją, by także człowiek współczesny zrozumiał, iż największym problemem ludzkości jest trwanie w grzechu i odrzucenie Boga. Taka postawa wcześniej czy później obraca się przeciw samemu człowiekowi – tłumaczy w rozmowie z Naszym Dziennikiem sens obchodów ks. abp Józef Kupny.

Metropolita wrocławski podkreśla, iż pragnie, by do każdego dotarło orędzie fatimskie, które w słowach Matki Bożej „Moje Niepokalane Serce zwycięży”, niesie ogromny ładunek nadziei.

– Maryja przypomina, że odkupienie wysłużone przez Chrystusa pozostaje zawsze większe, niż grzech człowieka i grzech świata. Nowenna to – jak wierzę – także czas poświęcenia się każdego z nas Matce Najświętszej, przyjęcia Jej pomocy w ofiarowaniu nas samych i całej ludzkości jedynemu Zbawicielowi – Jezusowi Chrystusowi – mówi ksiądz arcybiskup.

Ks. dr Rafał Kowalski, Rzecznik Prasowy Archidiecezji Wrocławskiej

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl