Studenci z teatru „Dobry Wieczór” zawitają do Bolesławca oraz Wrocławia

Teatr studencki „Dobry Wieczór” z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczyna kolejną trasę. Sztukę „Konfederaci Barscy” Adama Mickiewicza w reżyserii o. Dariusza Drążka CSsR studenci wystawią w Bolesławcu i we Wrocławiu.

Dramat „Konfederaci Barscy” wystawiany przez aktorów z WSKSiM został napisany w pięciu aktach na scenę francuską, jednak zachował się w zaledwie dwóch. Studenci postanowili powrócić do tego tekstu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sejm ogłosił także rok 2018 rokiem Konfederacji Barskiej.

W sobotę teatr „Dobry Wieczór” zawita do Bolesławca, gdzie w Centrum Integracji Kulturalnej przy ul. Chopina 17 o godzinie 19:00 zagra dla miejscowej publiczności. W niedzielę natomiast studenci zobaczą się z mieszkańcami Wrocławia o godzinie 16:00 w Domu Kultury „Piast” na ul. Rękodzielniczej 1.

Mamy nadzieję na liczną widownię, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku – zaznaczyła Magdalena Rząd, studentka WSKSiM oraz aktorka teatru „Dobry Wieczór”.

– To kolejna nasza wizyta w tym urokliwym miejscu. W Bolesławcu z otwartym sercem przyjmuje nas kochana rodzina państwa Chudybów. Czuję, że to będzie weekend pełen wrażeń. Przede wszystkim spotkamy się ze wspaniałą widownią Bolesławca i Wrocławia, ale będzie to również czas na wspólną integrację grupy teatralnej – mówiła Magdalena Rząd.

Aktorzy zapraszają także do obserwowania profilów teatru „Dobry Wieczór” na portalach społecznościowych Facebook oraz Instagram.

RIRM

 

 

 

 

drukuj