Młodzież Redemptorystowska zakończyła spotkania ŚDM we Wrocławiu i udała się do Krakowa

Ponad 600 młodych osób z całego świata związanych z Redemptorystami zakończyły we Wrocławiu Dni w Diecezjach ŚDM i udała się do Krakowa. Niedzielne spotkanie z parafianami, dalsze zwiedzanie miasta oraz Mercy Fest to zasadnicze punkty ostatniego dnia w stolicy Dolnego Śląska.

Ostatnie spotkania w czasie “Dni w Diecezjach” upłynęły dla Grupy Redemptor pod znakiem spotkań z miejscowymi parafianami z parafii Matki Bożej Pocieszenia na wrocławskim Wittigowie. Po porannej integracji, tańcach i zabawach wspólnie modlili się na Mszy św. (przewodniczył o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koordynator KRE, a homilię wygłosił Przełożony Generalny o. Michael Brehl CSsR).

Parafia, pod wodzą swojego proboszcza, o. Damiana Simonicza CSsR, przygotowała wspaniały posiłek dla wszystkich uczestników ŚDM i chętnych. Wieczór wypełnił po raz trzeci Mercy Fest – koncert muzyczny i uwielbienie. Tym razem pięknie zaprezentowały się grupy z Filipin i Singapuru, Meksyku oraz Iraku, a zagrał zespół “Nazaret”.

Poniedziałek, 25 lipca to droga do Krakowa, zakwaterowanie i wieczorna Msza św. z o. Generałem w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie (u Redemptorystów, ul. Zamoyskiego 56). Nasza grupa w Krakowie urośnie z 600 osób do 1,5 tys. Dla Grupy Redemptor najważniejszym spotkaniem będzie Dzień Alfonsjański na Rynku Podgórskim w środę, 27 lipca.

Organizacja Dni w Diecezjach przebiegła bardzo sprawnie, głównie dzięki ofiarnemu wysiłkowi wolontariuszy z Duszpasterstwa Akademickiego Redemptor oraz parafii MB Pocieszenia we Wrocławiu. W sumie we Wrocławiu w dniach 20-25 lipca gościliśmy 586 osób z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Burkina Faso, Filipin, Francji, Hiszpanii, Iraku (to najliczniejsza grupa, prawie 200 osób), Madagaskaru, Peru, Polski, Rosji, Singapuru, Słowacji, Ukrainy, Wietnamu i Wybrzeża Kości Słoniowej. Dojadą osoby z Albanii, Dominiki, Panamy, Portugalii, Włoch, Tajwanu, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR


 

drukuj