Symbole ŚDM w Toruniu

Symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) – w dniach 27 grudnia – 9 stycznia odwiedzą diecezję toruńską.

Powitanie Symboli nastąpi w niedzielę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45.

Na 31 grudnia 2015 i 1 stycznia 2016 przewidziany jest Sylwestrowy Maraton Chwały, który odbędzie się w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie obejmie czuwanie, Eucharystię i zabawę taneczną.

6 stycznia Symbole Światowych Dni Młodzieży będą obecne na Pochodzie Trzech Króli, który rozpocznie się na Rynku Staromiejskim o godz. 14.00.

Peregrynacja symboli po Polsce wpisuje się w przygotowania młodzieży do Krakowskiego spotkania z Papieżem Franciszkiem w 2016 r. Krzyż i Obraz były obecne już na wszystkich kontynentach.

RIRM

przyjęcie Symboli, 27.12.2015

Kliknij, aby powiększyć

A3_SDM_Swiatowe_Dni_Mlodziezy_czuwanie_2015 JPG

Kliknij, aby powiększyć

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl