Hiszpańscy biskupi zatroskani o stan społeczeństwa

Religijny wymiar przeżywanych Świat Bożego Narodzenia, podział społeczeństwa po ostatnich wyborach oraz chrześcijanie prześladowani za wiarę – to niektóre z tematów listów duszpasterskich hiszpańskich biskupów.

– Boże Narodzenie otwiera przestrzeń na spotkanie i kontemplację tajemnicy Słowa Bożego, które stało się Ciałem. W Jezusie urodzonym w Betlejem odkrywamy, że jesteśmy Bożym obrazem. Na tym fakcie opiera się godności ludzkiej istoty i podstawowe prawa człowieka. Kiedy zapominamy, kim jesteśmy, to gwałcone są niezbywalne prawa człowieka i deptana jest jego godność. Jednym z nich jest prawo do wolności religijnej, którego pozbawiono miliony chrześcijan na świecie – napisał ks. bp Adolfo Gonzalez Montes.

Przypomina także, że krzyż i religijny wymiar Bożego Narodzenia należy do tradycji i kultury Hiszpanii, a także innych narodów Europy.

Z kolei ks. abp Carlos Osoro, który zaprosił na wigilijną kolację ponad 300 bezdomnych, podkreślił, że ubodzy są skarbem Kościoła. Podziękował mieszkańcom Madrytu za wielką solidarność z najbardziej potrzebującymi.

– Nie chodzi o to, aby skończyć z bogatymi, ale z ubóstwem i jego przyczynami – powiedział ks. abp Carlos Osoro.

Hiszpańscy biskupi wyrazili też swoją troskę o stan społeczeństwa. Ostatnie wybory pokazały, że jest ono podzielone. Z tego powodu wiele osób patrzy w przyszłość z niepokojem.

 o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl