fot. cadr.redemptor.pl

Rekolekcje jesienne w domu rekolekcyjnym redemptorystów w Lubaszowej

Redemptoryści z Lubaszowej zapraszają do domu rekolekcyjnego w na Kurs Emaus, rekolekcje dla małżeństw pod hasłem „Spójrz na mnie i otwórz swoje serce” oraz rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego „Od smutku do radości”. Odbędą się kolejno 8-10 września, 20-22 października oraz 15-19 listopada 2017.

Kurs Emaus jest podstawowym kursem biblijnym, który wprowadza uczestnika w bliższy kontakt z Biblią i pozwala rozmiłować się w Słowie Bożym. Uczy, czym jest Słowo Boże dla każdego człowieka i daje konkretne wskazówki, jak je czytać i rozważać. To czas spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, który swoją miłością i pokojem chce na nowo rozpalać zniechęcone i rozczarowane ludzkie serca. Nauczanie prowadzić będzie Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Kingi z Nowego Sącza.

Termin: 8-10 września 2017

Rekolekcje dla małżeństw, które odbywać się będą pod hasłem „Spójrz na mnie i otwórz swoje serce” dotyczyć będą miłości i szacunku, uczuć i emocji oraz komunikacji w małżeństwie. Celem rekolekcji jest odnowa i pogłębienie świadomości, że małżeństwo jest powołaniem i sakramentem. Pomogą też uczestnikom rozwinąć wzajemną komunikację i umocnić miłość małżeńską oraz pogłębić życie emocjonalne i duchowe w rodzinie. Rekolekcje poprowadzą o. Sylwester Cabała CSsR i p. Grażyna Karaś.

Termin: 20-22 października 2017

Rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego „Od smutku do radości” mają na celu pomóc uczestnikom w otwarciu się na uzdrawiającą łaskę miłości Bożej. Poruszane są m.in. takie tematy: doświadczenie Bożej miłości, uzdrowienie ze zranionych uczuć, sposoby radzenia sobie z lękiem, uzdrowienie wspomnień, relacje z rodzicami, perfekcjonizm, grzechy główne, walka duchowa, sposoby wzrastania w cnotach chrześcijańskich. Przewodniczyć będą im o. Paweł Drobot CSsR i o. Sylwester Cabała CSsR z ekipą z Mielca.

Termin: 15-19 listopada 2017

Wszystkie nauczania będą miały miejsce w domu rekolekcyjnym redemptorystów Lubaszowej (Lubaszowa 33; 33-172 Siedliska k. Tuchowa).

Kontakt i zapisy: 798 045 456, e-mail: goratabor@redemptor.pl Więcej informacji na stronie: www.cadr.redemptor.pl/lubaszowa.

RIRM

drukuj