fot. PAP/EPA

Papież Franciszek odwołał swój udział w rekolekcjach wielkopostnych pod Rzymem

Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że z powodu przeziębienia musi odwołać swój udział w rekolekcjach wielkopostnych pod Rzymem. Miał na nie pojechać do miasteczka Ariccia po południu ze współpracownikami z Kurii Rzymskiej.

O swej decyzji Papież poinformował wiernych podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański.

Zwracając się do ludzi zebranych na placu Świętego Piotra podkreślił: „Proszę was, byście pamiętali w modlitwie o rekolekcjach Kurii Rzymskiej, które rozpoczną się dziś wieczorem w Ariccii. Niestety przeziębienie zmusza mnie do tego, bym w tym roku w nich nie uczestniczył”.

„Stąd będę śledził rozważania. Duchowo łączę się z Kurią i ze wszystkimi osobami, które przeżywają chwile modlitwy, odbywając rekolekcje w domu” – mówił Franciszek.

Po raz pierwszy papież Franciszek nie weźmie udziału w rekolekcjach dla Kurii Rzymskiej, organizowanych co roku w kościelnym domu niedaleko Wiecznego Miasta.

Począwszy od czwartku Papież ograniczył swe obowiązki i audiencje, co Watykan wyjaśnił „lekką niedyspozycją”.

Także w czasie niedzielnego spotkania z wiernymi Papież kaszlał.

„Jestem zasmucony wiadomościami na temat wielu ludzi pozbawionych dachu nad głową, tylu mężczyzn, kobiet i dzieci wypędzonych z powodu wojny, tylu migrantów, którzy proszą o schronienie i o pomoc” – oświadczył Papież. Podkreślił, że w tych dniach problem ten nasilił się, co było nawiązaniem do exodusu syryjskich uchodźców zmierzających w stronę Europy.

„Módlmy się za nich” – wezwał Franciszek.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl