fot. PAP/EPA

Węgierska TV: Ojciec Święty Franciszek jesienią przyjedzie na Węgry

Ojciec Święty Franciszek przyjedzie jesienią tego roku na Węgry – poinformowała w sobotę węgierska telewizja M1, powołując się na post watykańskiego korespondenta na Twitterze.

Franciszek miałby przybyć na Węgry na ostatni dzień Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się w dniach 13-20 września.

Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Watykan, ale M1 także z innych źródeł uzyskała potwierdzenie, że wizyty Papieża należy spodziewać się jesienią.

14 lutego prezydent Węgier Janos Ader poinformował, że zaprosił Franciszka do odwiedzenia Węgier z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Jak podała agencja MTI, Ader przekonywał Papieża do odwiedzenia jego kraju podkreślając m.in., że Węgry 100 lat temu nawiązały stosunki dyplomatyczne z Watykanem, a 30 lat temu je odnowiły. Prezydent wskazał też, że po raz ostatni na Węgry z papieską pielgrzymką udał się Jan Paweł II w 1996 r.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl