PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek wraca do zdrowia

Ojciec Święty Franciszek w klinice Gemelli odmówił z wiernymi modlitwę Anioł Pański. Podziękował wszystkim za wyrazy bliskości i modlitwę.

Ojciec Święty od tygodnia przebywa w klinice Gemelli, gdzie przeszedł planowy zabieg. W niedzielę dziękował wszystkim za wsparcie.

– Bardzo mocno odczułem waszą bliskość i wsparcie waszych modlitw. Dziękuję Wam z całego serca! – mówił Ojciec Święty.

Papież nawiązał do Ewangelii o uczniach Jezusa, którzy „wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali”. Tym „olejem” – jak mówił Franciszek – „jest z pewnością Sakrament Namaszczenia Chorych, który daje pokrzepienie ducha i ciała”.

– Tym „olejem” jest także słuchanie, bliskość, troska, czułość tych, którzy opiekują się chorymi. To jak pieszczota, która sprawia, że człowiek czuje się lepiej, łagodzi ból i podnosi. Wcześniej czy później wszyscy potrzebujemy tego „namaszczenia” i wszyscy możemy je dać komuś innemu – wskazywał papież Franciszek.

Ojciec Święty zaapelował o modlitwę w intencji chorych, by nikt nie był pozostawiony sam sobie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl