fot. flickr.com

Przywódca Autonomii Palestyńskiej spotka się z Papieżem Franciszkiem

Ojciec Święty Franciszek przyjmie na audiencji przywódcę Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, który weźmie jutro udział w kanonizacji dwóch palestyńskich zakonnic.

Stolica Apostolska zakończyła negocjacje z Palestyńczykami i przygotowuje się do podpisania traktatu, w którym uzna państwo palestyńskie. Sekretarz Stanu Stolic Apostolskiej ks. kard. Pietro Parolin w odpowiedzi na negatywne reakcje jakie wywołało podpisanie tego dokumentu podkreśla, że akt ten wpisuje się w perspektywę zapewnienia każdemu z narodów własnego państwa z bezpiecznymi i gwarantowanymi na szczeblu międzynarodowym granicami. W tym procesie „nie należy się zniechęcać trudnościami” – podkreślił ks. kard. Parolin.

Jutro podczas Mszy św. na Placu św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty ogłosi świętymi cztery żyjące w XIX i na początku XX wieku zakonnice. W tym gronie są dwie Palestynki: Maria (Mariam) Bauardi – karmelitanka bosa i Maria Alfonsyna Danil Ghattas – założycielka Zgromadzenia Sióstr od Najświętszego Różańca. Razem z nimi Ojciec Święty kanonizuje: Włoszkę Marie Krystynę Brando – założycielkę Zgromadzenia Sióstr Ofiar-Wynagrodzicielek Jezusa Sakramentalnego i Francuzkę Joanne Emilia de Villeneuve – założycielkę Zgromadzenia Sióstr od Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj