Nie ma wsparcia dla budowy Muzeum Żołnierzy Niezłomnych

Rząd POPSL nie chce wspomóc budowy Muzeum Żołnierzy Niezłomnych w Ostrołęce. Wysyłane w tej sprawie pisma do władz wciąż pozostają bez odpowiedzi. O sprawie napisał „Nasz Dziennik”.

Koszt inwestycji to 30 mln zł. Fundacja „Muzeum Żołnierzy Wyklętych”, zebrała do tej pory ponad 300 tys. zł. Podkreśla, że z samej zbiórki nie jest w stanie pokryć kosztów. Dlatego nie wiadomo, czy muzeum powstanie jeszcze w tym roku.

Poseł Arkadiusz Czartoryski z Ostrołęki mówi, że budowę muzeum poparły wszystkie stowarzyszenia kombatanckie działające w Polsce. Jednak rząd pozostaje głuchy na ich apele.

Ciekawostką jest wielomiesięczny brak odpowiedzi, chociażby na list Organizacji Kombatanckich skierowany do prezydenta Bronisława Komorowskiego, który podobno bardzo interesuje się historią Polski, ale niestety nawet nie odpowiedział na ten list. Zresztą wszystkie inne wystąpienia o wsparcie, łącznie ze składanymi oficjalnie wnioskami o wsparcie ze środków europejskich również są odmowne. W Sejmie dyrektor muzeum mówił o bardzo charakterystycznym stwierdzeniu, które padło z Ministerstwa Kultury, że odmawiają wsparcia, dlatego że nie ma społecznego zainteresowania tego typu muzeum w Polsce. To są typowe działania obecnych władz, które nam niestety utrudniają. Nie załamujemy się jednak, powstały stowarzyszenia wspierające muzeum, zbieramy również archiwalia – powiedział poseł Arkadiusz Czartoryski.

Muzeum Żołnierzy Niezłomnych będzie się mieścić w dawnej siedzibie więzienia komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa.

RIRM

drukuj