J. Kaczyński: Musimy zdecydowanie różnić się od PO i pokazać te różnice

Próba sprowadzenia Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej do jednej płaszczyzny jest najgorszą socjotechniką, którą musimy odrzucić – mówił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński w Jachrance (woj. mazowieckie). Trzeba mówić o zupełnie zasadniczych różnicach między naszymi formacjami – dodał.

Podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że takie różnice są dwie – pierwszą jest reakcja na zło.

„Jest różnica, która wynika z tego, że przecież w każdym wielkim obozie politycznym, wielkim zbiorze ludzi, muszą znaleźć się czarne owce. To wynika ze statystyki – ludzie, którzy łamią prawo, którzy dopuszczają się różnego rodzaju czynów niewłaściwych, niegodnych – albo po prostu takie, które są karane przez kodeksy – w szczególności kodeks karny” – powiedział szef partii.

„My reagujemy w zgodzie z prawem. Twardo, zasadniczo” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

„Są ludzie, którzy są członkami Prawa i Sprawiedliwości i nawet odgrywali pewną rolę polityczną, którzy bardzo długo za naszym rządów znajdują się w aresztach śledczych” – powiedział prezes PiS.

„My domagamy się kar, my wyciągamy wnioski – także te najdalej idące. My robimy wszystko, by ograniczać tego rodzaju zjawiska, aby redukować je do minimum” – przekonywał Jarosław Kaczyński, podkreślając, że druga strona zamiata takie sprawy pod dywan.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl