fot. twitter.com/pisorgpl

Jarosław Kaczyński spotkał się z Davidem Cameronem

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Politycy rozmawiali w jednym z warszawskim hoteli. Na spotkanie z liderem PiS-u David Cameron udał się bezpośrednio po rozmowie z premier Beatą Szydło.

Po spotkaniu prezes PiS-u powiedział, że poruszone zostały ważne dla Polski aspekty porozumienia Londynu z Unią Europejską, sprawa wzmocnienia wschodniej flanki NATO oraz kwestia rzekomego zagrożenia demokracji w Polsce.

To było bardzo dobre spotkanie – podsumował Jarosław Kaczyński. W rozmowie z dziennikarzami, transmitowanej przez TVP INFO, powiedział, że Polska uzyskała bardzo dużo – przede wszystkim pełne zabezpieczenie interesów socjalnych tych wszystkich, którzy są w tej chwili w Wielkiej Brytanii.

– Także i to, że ci, którzy mają dzieci w Polsce, będą w dalszym ciągu otrzymywali świadczenia. One będą może indeksowane, ale w każdym razie będą otrzymywali. To też wszelkiego rodzaju propozycje odnoszące się do nowego zdefiniowania pracy, które byłyby dla polski bardzo groźne – to były propozycje nie brytyjskie, tylko niemieckie i holenderskie – nie zostaną przyjęte. Może wszelkiego rodzaju ograniczenia będą mogły być podjęte tylko i wyłącznie na podstawie decyzji władz Unii Europejskiej, a więc z polskim udziałem – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS-u zaznaczył, że decyzje nie będą podejmowane arbitralnie przez jeden kraj.

Wcześniej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów szefowa polskiego rządu rozmawiała z premierem Wielkiej Brytanii. [ czytaj więcej] 

Po przywitaniu Davida Camerona, premier Beata Szydło wystąpiła z nim na wspólnej konferencji prasowej. Podkreśliła, że Wielka Brytania jest strategicznym partnerem Polski i zależy nam na obecności tego państwa w UE.

Brytyjski premier podkreślił, że „wspólne interesy” dotyczą bezpieczeństwa, obrony, NATO, szczególnie – jak zauważył – „w obliczu zagrożenia ze strony Rosji”.

RIRM

drukuj